3. ročník futbalového turnaja o Pohár M. R. Štefánika

V atmosfére doznievajúceho 140. výročia od narodenia veľkej osobnosti Slovenska, Európy a sveta, zorganizovali dňa 15. septembra 2020 OFK Dunajská Lužná spolu so Spolkom rodákov M. R. Štefánika – pobočka Dunajská Lužná, Aktívnou Dunajskou Lužnou 3. ročník futbalového turnaja mladších žiakov U10 o Pohár M. R. Štefánika.
Tak ako pri ostatných ročníkoch boli jeho účastníkmi reprezentanti klubov a miest, ktoré sú spojené a súvisia so životom tohto „Najväčšieho Slováka“, Ivanka pri Dunaji, Dunajská Lužná, Šamorín. Chýbali zástupcovia z Brezovej pod Bradlom z dôvodu opätovného rozmachu coronavírusu v Bratislavskom kraji.
Výborné výkony reprezentantov týchto futbalových klubov, ich úsilie, nezlomnosť a boj až do konca hry v tomto ročníku, ale aj v uplynulých ročníkoch, pripomenuli reálne samotného hrdinu slovenských dejín – M. R. Štefánika, ktorý tieto zásady v svojom krátkom živote uplatňoval.
Víťazom 3. ročníka sa stali žiaci z klubu Ivanky pri Dunaji, ktorým aj touto formou gratulujeme. Všetkým žiakom, ktorí sa turnaja zúčastnili ďakujeme za výkon a za úžasnú atmosféru.